Rubriky:

Perličky

Nizozemci nesmějí během MS používat Twitter, Elia urazil Maročany

11. června 2010 08:59 - JOHANNESBURG

Trenér nizozemských fotbalistů Bert van Marwijk zakázal svým svěřencům v průběhu mistrovství světa používat komunikační sociální síť Twitter. Rozhodl se tak v důsledku skandálu reprezentačního útočníka Eljera Elii, který byl obviněn z rasismu a zesměšňování Maročanů právě prostřednictvím videa na svém twitterovském účtu.

 

Michael Kooren, Reuters

Elia však vyvracel, že by z jeho strany šlo o rasismus, pouze si prý na dálku dělal legraci z kamaráda, který je původem Maročan. "Chci se omluvit marocké komunitě. Rozhodně ale nejsem rasista," uvedl Elia pro nizozemská média.

"Vyrůstal jsem v Haagu ve čtvrti, v které tvoří 75 procent obyvatelstva právě Maročané. Mám mezi nimi mnoho přátel. To, co jsem řekl, patří mému příteli Reduanovi. On mi zas na oplátku říká negře. Zní to asi divně, ale je to takový náš slang," dodal útočník Hamburku.

Zákaz používání Twitteru potvrdil i obránce Gregory van der Wiel, který má s těmito krátkými zprávami rozesílanými do mobilů vlastní nepříjemnou zkušenost. Loni kvůli otřesu mozku vynechal přípravné utkání v Austrálii, následně však na Twitteru nechtěně přiznal, že v den odletu byl na koncertě.

Zákaz používat internetové služby Twitter a Facebook již dříve dostali od svého trenéra i španělští fotbalisté. Kouč Vicente del Bosque nechce narušovat atmosféru v týmu, proto budou hráči komunikovat s veřejností jen pod dohledem svazu.

ČTK

Časová osa: Perličky

Filtr článků - Perličky