Kapitán Gama zařídil portugalské dvacítce výhru nad Zélandem

EDMONTON/TORONTO

Fotbalisté Portugalska v pondělí porazili na mistrovství světa hráčů do 20 let Nový Zéland 2:0 díky dvěma gólům kapitána Bruna Gamy, který byl ústřední postavou zápasu. Záložník Bragy otevřel na konci prvního poločasu skóre z volného kopu a v 61. minutě proměnil penaltu poté, co byl faulován.

Mexiko si poradilo s Gambií až díky třem gólům v druhé půli, do té doby byl podle komentářů africký výběr lepší. Zápas se ale zlomil po Dos Santosově voleji z 25 metrů, krátce nato definitivně rozhodl Moreno z rychlého protiútoku.

Rakouští fotbalisté remizovali s Kongem 1:1. Evropský celek sice v Edmontonu rychle vedl po Hofferově dorážce ze sedmé minuty, po přestávce však z penalty vyrovnal Ibara a následně měli Rakušané štěstí, když se po nepovedeném Madlově odkopu míč odrazil od břevna.