Rubriky:

MS 2014

Rosický nechybí v nominaci národního týmu, jediným nováčkem je Čelůstka ze Sunderlandu

3. října 2013 14:04 - Praha
(Aktualizováno: 3. října 2013 15:37)

Kvalifikace o Brazílii je sice ztracená, takže i trenér Michal Bílek přestal věřit a rezignoval, jeho nástupci na dobu dočasnou Josefu Pešicemu se však před zbývajícími dvěma duely na Maltě (11. října) a v Bulharsku (15. října) žádný z hráčů neomluvil. I legionáři z ostrovů Rosický s Čechem přijedou a k nim se jako úplný novic přidá Čelůstka oblékající dres Sunderlandu, jehož zve Bílkův asistent povýšený do konce roku do role hlavního trenéra k premiérovému startu.

 

Radek Malina, Právo

A Čelůstka se ho zřejmě dočká hned příští pátek na Maltě, neboť zraněný plzeňský obránce Limberský v nominaci pochopitelně chybí. Proto s ním Pešice napevno počítá, stejně jako pro jistou povolal i Ondřeje Mazucha z Dněpropetrovsku. „To proto, že na stadiónu Ta Qali se budu muset obejít i bez Gebre Selassieho, jenž má stop pro dvě žluté," vysvětloval trenér, že zákonitě dojde k přeskupení zadních řad, do nichž se mu Mazuch za panující konstelace hodí.

Platí to pochopitelně i o plzeňském Rajtoralovi, jenž se po menší odmlce rovněž v nominaci objevuje. "Také v jeho případě počítám, že bude hrát na Maltě v základní sestavě. Už proto, že Theo nastoupit nesmí," potvrdil Josef Pešice.

Hloušek skončil mezi náhradníky

Pešice dokonce uvažoval i o tom, že by povolal i Adama Hlouška, který se po vleklém zraněné vrátil na scénu bundesligy a prožívá návrat jako ve snu. Daří se mu, v posledních dvou zápasech se prosadil i střelecky, o nominaci si svými výkony říkal.

„Otázkou ovšem je, jak by po přestávce trvající půldruhého roku zvládl klubové povinnosti a reprezentaci. Proto jsme ho nakonec zařadili mezi náhradníky," sděloval Pešice výsledek konzultace se svým asistentem Tomášem Galáskem, jenž pravidelně sleduje české legionáře působící v Německu.

I z této konzultace se zrodil návrat Tomáše Pekharta a pochopitelně sázka na Václava Kadlece, jemuž se po přestupu do Frankfurtu daří přímo skvostně. „Kozák na Maltě hrát nemůže, vydra je zraněný a není fit, takže Vašek Kadlec dostane mnohem větší prostor, než v předchozích zápasech," potvrdil Pešice, že v jeho očích si Kadlec říká o místo jedničky na  hrotu reprezentačního útoku.

Reakce kapitána potěšila

Národní tým už má jen hypotetickou naději dostat se ve skupině na druhou příčku a zamířit do baráže, v níž půjde o světový šampionát v Brazílii, Pešice chce ale i utopii živit, dokud to jen půjde. „Však také hráčům připomenu, že šance pořád žije a proto pro nás bude důležité zvládnout zápas na Maltě, abychom ji mohli živit dál," prozrazoval, s čím před reprezentaci na pondělním srazu v Praze předstoupí.

Neměli by na něm chybět ani ostřílení hráči v čele s Čechem, Plašilem, uzdraveným Hübschmanem a kapitánem Rosickým.

„S Tomášem jsem mluvil a on se zachoval obrovsky. Okamžitě oznámil, že pokud bude zdravý, na kvalifikační dvojzápas přijede," kvitoval Pešice reakci kapitána. O další reprezentační budoucnosti se ovšem s Rosickým nebavil. "Pro mě je důležité, že přijede na kvalifikační dvojutkání na Maltě a v Bulharsku."

Z Malty rovnou do Bulharska

Národní tým se sejde jako tradičně v pondělí v Praze, na Maltu odlétá ve středu odpoledne. Na tamním stadiónu Ta Qali se utká s reprezentací středomořského ostrova v pátek v 19.30.

Po zápase pak Pešiceho výběr na Maltě zůstane až do pondělí, kdy se přesune letecky do Sofie, aby se v úterý večer utkal v posledním díle kvalifikace MS 2014 s Bulharskem.

Nominace české fotbalové reprezentace na kvalifikační utkání o postup na mistrovství světa 2014 na Maltě a v Bulharsku:    
Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Petr Čech Chelsea 103 0
  Jaroslav Drobný Hamburk 7 0
  Tomáš Vaclík Sparta 1 0
Obránci Tomáš Sivok Besiktas 43 3
  Michal Kadlec Fenerbahce 49 8
  Theodor Gebre Selassie Brémy 26 1
  Marek Suchý Spartak Moskva 14 0
  Ondřej Mazuch Dněpropetrovsk 1 0
  Václav Procházka Plzeň 2 0
  Ondřej Čelůstka Sunderland 0 0
Záložníci Tomáš Rosický Arsenal 93 21
  Jaroslav Plašil Catania 87 6
  Petr Jiráček Hamburk 24 3
  Tomáš Hübschman Šachtar Doněck 54 0
  Josef Hušbauer Sparta 4 0
  František Rajtoral Plzeň 10 0
  Ondřej Vaněk Jablonec 3 0
  Tomáš Hořava Plzeň 2 0
Útočníci Václav Kadlec Frankfurt 5 1
  Tomáš Pekhart Norimberk 18 1
  Libor Kozák Aston Villa 6 2
  David Lafata Sparta 27 6
zp, Sport.cz

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..