Rubriky:

MS 2014

Ronaldo vzkázal Eusébiovi, ať není smutný, že je srovnávají

9. října 2013 19:07 - Lisabon

Cristiano Ronaldo vzkázal svému neméně slavnému portugalskému krajanovi Eusébiovi, aby nebyl smutný z toho, že je fotbaloví fanoušci a novináři srovnávají. Jednasedmdesátiletý "Černý panter" v minulých dnech naznačil, že ho podobné debaty štvou.

 

Jan Handrejch, Právo

Ronaldo v září předstihl Eusébia v počtu vstřelených reprezentačních branek a v Portugalsku tak začali znovu řešit, která z hvězd je zářivější. Eusébia však srovnání nepotěšilo. "Z takových diskuzí jsem smutný. Já přece nikdy nehrál proti Lichtenštejnsku nebo Ázerbájdžánu," naznačil držitel Zlatého míče za rok 1965, že jeho bilance je cennější.

Eusébio zaznamenal 41 gólů v pouhých 64 duelech, zatímco Ronaldo na 43 reprezentačních branek potřeboval 106 zápasů.

Rekordy se mají překonávat

"Myslím, že to nestojí za to, aby z toho byl člověk smutný. Rekordy jsou od toho, aby byly překonány," vzkázal dnes svému slavnému předchůdci Ronaldo. "Mě to nijak nevzrušuje, protože Eusébio bude vždycky Eusébio a Cristiano bude Cristiano. Je přece normální, že nás lidé srovnávají," řekla hvězda Realu Madrid.

V přepisování historických tabulek by osmadvacetiletý Ronaldo rád pokračoval. "Chtěl bych odehrát ještě dalších 100 zápasů za Portugalsko, protože z toho už snad nikdo smutný nebude," uvedl nejlepší hráč světa za rok 2008, jenž pravděpodobně překoná rekord Luíse Figa 127 odehraných zápasů za národní tým.

ČTK

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..