Kolumbie - Chile 3:3Fotbalisté Kolumbie dotáhli ztrátu tří gólů a postoupili na MS

Fotbalisté Kolumbie si po 16 letech zahrají na mistrovství světa. V předposledním kole jihoamerické kvalifikace doma v pátek v druhé půli smazali tříbrankovou ztrátu a remizovali s Chile 3:3. V tabulce jsou druzí za Argentinou, která si postup zajistila již dříve.

Radamel Falcao zařídil kolumbijský postup dvěma proměněnými penaltami.

Hosté v Barranquille vedli ještě v 69. minutě o tři góly, až pak snížil Teofilo Gutierrez a vyhlášený kanonýr Radamel Falcao následně zařídil kolumbijský postup dvěma proměněnými penaltami. Všechny góly dali domácí hráči v početní převaze po vyloučení Carlose Carmony v 66. minutě.

Chilané sice přišli o vítězství, k postupu ale mají dál velice blízko. V úterním utkání proti Ekvádoru jim doma stačí remíza, stejně jako jejich soupeři, který v pátek porazil Uruguay 1:0.

Uruguay je s tříbodovou ztrátou pátá. Semifinalisté minulého MS ještě mohou dosáhnout na přímý postup, ale pokud by na pátém místě zůstali, čeká je baráž proti Jordánsku.

Honduras blízko postupu

Fotbalisté Hondurasu mají blízko k postupu. V pátečním předposledním kole finálové skupiny zóny CONCACAF porazili doma Kostariku 1:0 a na třetím místě tabulky mají tříbodový náskok před Mexikem. Pokud by třetí příčku neudrželi, budou hrát baráž proti Novému Zélandu.

Ze severo a středoamerické kvalifikace už dříve postoupily týmy USA a Kostariky, třetí místo drží Honduras. Bengtsonův vítězný gól do kostarické sítě rozpoutal v celé zemi vlnu nadšení a oslav, týmu blahopřál i prezident Porfirio Lobo.

K třetímu startu na MS po letech 1982 a 2010 chybí honduraské reprezentaci jediný bod. V závěrečném kole se tým v úterý utká s poslední Jamajkou, která z devíti zápasů ani jeden nevyhrála.

Mexiko udrželo naději na přímý postup výhrou 2:1 nad Panamou, o níž v 85. minutě rozhodl gól Raúla Jiméneze. V úterý Mexičané nastoupí proti Kostarice na jejím hřišti. Šanci na baráž má ještě Panama.

Kvalifikace na MS 2014 ve fotbale - jihoamerická zóna CONMEBOL:
Argentina - Peru 3:1 (2:1)
Branky: 23. a 35. Lavezzi, 47. Palacio - 21. Pizarro.
Kolumbie - Chile 3:3 (0:3)
Branky: 75. a 84. obě z pen. Falcao, 69. Gutierrez - 22. a 29. Sánchez, 19. Vidal z pen. ČK: 66. Carmona (Chile).
Venezuela - Paraguay 1:1 (0:1)
Branky: 83. Seijas - 28. Benítez.
Ekvádor - Uruguay 1:0 (1:0)
Branka: 30. Montero.