Nejsem jako on, o individuální ocenění mně nejde, rýpnul si Rooney do bývalého spoluhráče Ronalda

12. června 2014 19:52 - Manaus/Praha

Neodpustil si rýpnutí do svého někdejšího spoluhráče Ronalda. Jemné, decentní, ale každopádně jízlivé. „Nejsem jako on, abych potřeboval individuální ocenění. Má je mít a vy za ně Cristiana obdivujte, ale mně jde hlavně o vítězství našeho týmu,“ pravila hvězda anglické reprezentace Wayne Rooney na tiskové konferenci předcházející sobotnímu zahajovacímu zápasu Albionu proti Itálii v narážce na tahanice, které provázely letošní udílení Zlatého míče. Ten nakonec připadl právě portugalské hvězdě.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

Trpělivě seděl za mikrofonem a dlouhých 22 minut odpovídal na dotazy, které na něho dopadaly. Ani krajně nepříjemným se nevyhýbal. A že jich bylo! Vždyť na dvou předchozích světových šampionátech Rooney selhal a střelecky se neprosadil. Ani jeden gól totiž na závěrečném turnaji zatím nevstřelil, což je na kanonýra jeho kalibru příšerná bilance.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Do Brazílie přijel jiný Rooney

„Teď jsem připravený. A nejen fyzicky. Jsem soustředěný a psychicky silný natolik, abych pomohl Anglii vyhrát MS. Nikoli pro osobní slávu a už vůbec ne proto, abych viděl své jméno v novinových titulcích po celém světě, ale kvůli touze vyhrát světový šampionát se spoluhráči, jež obdivuji," přiznával Rooney.

„Nejsem hráč, který potřebuje individuální ocenění jako Cristiano Ronaldo. Má je mít a vy ho za to obdivujte," vzpomněl přitom na svého někdejšího spoluhráče z Manchesteru United, s nímž hrával na Old Trafford v letech 2004 až 2009 a společně získali tři anglické tituly a vyhráli i Ligu mistrů.

„Stal jsem se v roce 2010 nejlepším fotbalistou Premier League, ale pro mě to neznamenalo vůbec nic v porovnání s tituly, jež jsem získával s Manchesterem," rozpovídal se Rooney a promptně dodal, že v letošní sezóně nevyhrál vůbec nic. Nedočkal se žádného individuálního ocenění, nic nevyhrál ani s Manchesterem United.

Psycholog Angličanům pomáhá

„No tak doufejme, že to přijde teď v Brazílii," poznamenal dobře naladěný Rooney a přiznal, že mu před startem šampionátu hodně prospělo kondiční soustředění v Portugalsku, stejně jako mu pomáhá spolupráce se sportovním psychologem Stevem Petersem. Ten přicestoval s anglickou reprezentací i do Brazílie a Rooney si jeho přítomnost pochvaluje.

„Mluvil jsem s ním už několikrát. Je velkým přínosem pro celý tým," dával novinářům nahlédnout do přípravy Angličanů na dost možná klíčový zápas s Itálií.

zp, Sport.cz

Kdo vyhraje fotbalové MS v Brazílii?


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..