Zdvihnuté prostředníčky? FIFA Portugalce Meirelese nepotrestá

18. června 2014 08:10 - Rio de Janeiro

Žádné hanlivé gesto, jak se mohlo zdát. Skutečně šlo jen o „taktické“ pokyny, jak vysvětlovali portugalští funkcionáři. Záložník Portugalska Raul Meireles sice v duelu s Německem za zády srbského rozhodčího podle některých televizních záběrů úmyslně zvedl prostředníčky na svých rukou, ale dodatečně potrestán nebude. Rozhodla tak disciplinární komise FIFA.

 

Jorge Silva, Reuters

Portugalci dostali od Německa čtyři góly, během zápasu ale dávali zřetelně najevo svou nespokojenost s některými verdikty rozhodčích.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Nejvíc soptil právě Raul Meireles. Ačkoli svět obletěly fotky, na kterých se zdá, že horkokrevný středopolař zvedl za zády sudího oba prostředníčky, podle disciplinární komise nedošlo k přestupku.

"Po analýze a zhlédnutí záběrů celé situace došla disciplinární komise k závěru, že nedošlo k ničemu, kvůli čemuž by měla zahájit řízení," uvedla FIFA ve svém prohlášení. Meireles podle některých záznamů gestikuloval ukazováčky.

Také portugalská výprava po prohře 0:4 odmítala, že by šlo o hanlivé gesto vůči sudímu Miloradovi Mažičovi, ale že Meireles jen předával pokyny spoluhráči Brunovi Alvesovi a vysvětloval mu, jak budou hrát, když se k němu zatáhne do obrany místo vyloučeného Pepeho. S tímto vysvětlením se FIFA spokojila.

jis, ČTK, Sport.cz

Měl být Raul Meireles za svá gesta s prostředníčkem potrestán?


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..