Argentina - Írán 1:0Messi spasil Argentinu, v nastavení odstřelil íránský "autobus"

90. Messi 1 : 0

Prvotřídní senzace byla na spadnutí. Duel fotbalistů Argentiny s outsiderem skupiny F Íránem spěl totiž k překvapivé, ale zasloužené bezbrankové remíze. V nastaveném čase však spasil vysokého favorita gólem Lionel Messi. Vítězstvím si svěřenci trenéra Alejandra Sabelly zajistili s předstihem postup do osmifinále. Měli však namále, neboť jejich soupeř mohl klidně i vyhrát.

Argentinci slaví vítězný gól proti Íránu, který vstřelil Lionel Messi (druhý zleva).

Ti zahrozili v utkání jako první. Po přímém kopu se ocitl ve výborné pozici Hosejní, jenže hlavou minul míč. Ve 12. minutě kotrovali Argentinci, Huguaín se snažil zblízka prostrčit brankáři Haghíghímu balón mezi nohama, ten se však překvapit nenechal. Vzápětí roztočila kolotoč trojice Messi - Higuaín - Agüero, na konci akce byla nebezpečná rána forvarda Manchesteru City a následně výtečný zákrok Haghíghího. Poté hlavička Roja po rohovém kopu letěla jen těsně vedle levé tyče.

Jestliže Írán v úvodním duelu s Nigérií vsadil na defenzivu, proti Argentincům to bylo z jeho strany totální "catenaccio". Před vápnem nezaparkoval jeden, nýbrž dva "autobusy". Nejvýše postavený Íránec se v obranné fázi pohyboval pětadvacet metrů od vlastní branky. Hráči se dokonce ztrojovali, na kombinaci neměli Argentinci prostor, v prvním poločase byli bezradní. Přestože Írán se dostal do pokutového území protivníka v úvodním dějství snad jen pětkrát, mohl jít do kabin v pozici vedoucího týmu. Gól na hlavě měl po rohu Hosejní, ovšem z malého vápna netrefil.

Že Argentinci dostanou o přestávce od trenéra "kartáč" a zvednou se? Kdo si toto myslel, šeredně se mýlil. Naopak Íránci dostali kuráž, favoritovi zatápěli, a mohli několikrát rozhodnout! Ve velké šanci hlavičkoval Reza, jenže míč nabral směr, kde stál gólman Romero. Ještě větší možnost měl v 68. minutě Dejagah, který hlavičkoval z osmi metrů nad.

Poté přece jen Argentina začala mít navrch, jenže kýžená branka nepřicházela. Když už to vypadalo, že utkání dospěje k remíze 0:0, zaúřadoval Messi a parádní střelou levačkou zpoza šestnáctky poslal svůj tým do osmifinále.

Mistrovství světa ve fotbale - základní skupina F:
Argentina - Írán 1:0 (0:0)
Branka: 90.+1 Messi. Rozhodčí: Mazič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ŽK: Nekúnam, Šodžáí (oba Ír.). Diváci: 57 698.
Argentina: Romero - Zabaleta, F. Fernández, Garay, Rojo - Gago, Mascherano, Di María (90. Biglia) - Messi, Higuaín (77. Palacio), Agüero (77. Lavezzi). Trenér: Sabella.
Írán: A. Haghíghí - Montazerí, Hosejní, Sadeghí, Púládí - Tajmúríján, Nekúnam - Šodžáí (76. Hajdárí), Hadžsáfí (88. R. Haghíghí), Dadžagá (85. Džahánbachš) - Ghúčanedžhád. Trenér: Queiroz.
Jak dopadnou fotbalisté Argentiny na letošním MS v Brazílii?