Suárez se brání: Žádný kousanec, jde o spiknutí! FIFA už zahájila disciplinární řízení

25. června 2014 07:45 - Natal

Uruguayskému fotbalistovi Luisi Suárezovi hrozí na světovém šampionátu dodatečný trest za kousnutí italského stopera Giorgia Chielliniho. Mezinárodní federace FIFA na svých webových stránkách informovala o zahájení disciplinárního řízení se sedmadvacetiletým útočníkem. Hráč se přitom brání tím, že nešlo o kousnutí, ale o běžný souboj v pokutovém území. Suárez navíc naznačil, že jde o jakési spiknutí proti jeho osobě.

 

Tony Gentile, Reuters

Suárez krátce před vedoucí brankou Uruguaye kousl do ramene italského obránce Chielliniho, mexický rozhodčí Rodríguez mu však neudělil ani žlutou kartu. Přitom Chiellini mu ukazoval zřetelný otisk Suárezova chrupu.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Problémového útočníka, který si za své činy vysloužil přezdívku Kanibal, s největší pravděpodobností dodatečně potrestá FIFA. Ta může zpětně využít televizních záběrů. Zástupci disciplinární komise už sedmadvacetiletého hráče, potažmo vedení uruguayské reprezentace, vyzvali k podání vysvětlení.

Luis Suárez si přitom dál tvrdošíjně stojí za svým. O žádné kousnutí prý nešlo. „Byl to pouze běžný souboj v pokutovém území. Takových jsou stovky, to se prostě stává. Taky si nestěžuju, že jsem dostal ránu do oka," nepřímo kritizoval reakce italských fotbalistů.

Suárez: Vždycky se hledá něco proti mně

Sedmadvacetiletý fotbalista navíc v rozhovoru pro uruguayské rádio Channel 10 naznačil, že jde o spiknutí proti jeho osobě. „Pokaždé se najde někdo, kdo se mě snaží obvinit. Při hře se stane milión věcí, ale pokaždé se hledá něco proti mé osobě. Nic se nestalo, takže tomu nepřikládám velký význam," uvedl útočník Liverpoolu a pak se vyjádřil k postupu přes squadru azzurru.

„Byla to skvělá týmová práce, ukázali jsme velkou sílu. MS pro nás začalo špatně, ale zlepšili jsme se a postup si zasloužili. Teď budeme chvíli slavit a pak se připravíme na dalšího soupeře," dodal.

Uvidíme, jestli se zástupci disciplinární komise FIFA se Suárezovým vyjádřením spokojí, nebo mu napaří tvrdý trest. V ohrožení je minimálně účast sedmadvacetiletého útočníka v osmifinále proti Kolumbii.

Suárezovi rovněž hrozí, že za kousnutí Chielliniho přijde o některé sponzory. Online pokerová společnost 888 zvažuje další spolupráci, Adidas se zařídí až podle výsledku disciplinárního řízení.

jis, Sport.cz

Jaký trest by měl Luis Suárez dodatečně vyfasovat?


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..