Rozkol v ghanském týmu. Muntari a Boateng vyřazeni z kádru, o postup už bojovat nebudou

26. června 2014 13:36 - Brasília

Ghana ve čtvrtek od 18:00 (SELČ) nastoupí proti Portugalsku bez dvou hvězd. „Je to tak, odjíždím a už nejsem součástí týmu," přiznal německému deníku Bild Kevin-Prince Boateng, který odnesl spor s trenérem. Sulley Muntari z AC Milán, jenž v dosavadním průběhu turnaje nevynechal ani minutu, byl poslán domů za konflikt s funkcionářem. Hrát by stejně nemohl, měl stop za žluté karty.

 

Marcelo Del Pozo, Reuters

Boateng v úvodním duelu se Spojenými státy zasáhl do hry až ve druhé půli a poté nechyběl v základní sestavě proti Německu, za které nastoupil jeho bratr Jerome.

Boateng, jenž hraje bundesligu za Schalke, se v Bildu bránil, že obětí byl on. Na tréninku se prý právě s Muntarim z legrace hádali a kouč Kwesi Appiah poslal Boatenga do šatny. "Po tréninku jsem za ním šel a ptal se ho, co proti mně má. Začal na mě ječet. On urazil mě," uvedl Boaten

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Muntari se podle svazu dopustil "nevyprovokovaného fyzického ataku na člena výkonného výboru a člena vedení reprezentace Mosese Armaha".

Už ve středu Ghana na poslední chvíli zažehnala další spor. Africký tým kvůli nevyplaceným prémiím za účast na MS odmítl opustit základnu v Maceiu a přesunout se do metropole Brasílie. Až po zásahu prezidenta země odletělo z Akkry do Brazílie za hráči letadlo s milióny dolarů.

Pokud Ghaňané chtějí postoupit ze základní skupiny, musí bezpodmínečně porazit Portugalsko a čekat, jak se vyvine souboj Německa se Spojenými státy, kde oběma týmům stačí remíza.

dh, ČTK, Sport.cz

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..