V Brazílii už padlo stejně gólů jako na minulém MS v Jižní Africe

30. června 2014 11:54 - Brasília

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii i ve vyřazovací fázi stále drží pozici jednoho z nejútočnějších šampionátů v novodobé historii a zatím vůbec nejofenzivnějšího turnaje hraného současným systémem. Přestože do jeho konce zbývá ještě dvanáct utkání, už po polovině osmifinálových duelů padlo stejně branek jako na celém předchozím mistrovství.

 

Fabrizio Bensch, Reuters

Střelecký účet z Jižní Afriky z před čtyř let, kde hráči vsítili 145 branek, dotáhl v neděli večer v Recife vyrovnávací trefou v duelu proti Kostarice řecký stoper Sokratis Papastathopulos. K vyrovnání šampionátu z roku 2006 v Německu už chybějí jen dva góly.

Vytvořte si tým na MS ve fotbale! Každý den rozdáváme ceny!

Oproti základním skupinám zatím došlo ve vyřazovací části jen k minimálnímu úbytku gólů, průměr se snížil jen o 0,04 branky na zápas. Šampionát v Brazílii tak stále útočí na to, že se stane nejofenzivnějším mistrovstvím hraným od zavedení nynějšího formátu v roce 1998.

Ve Francii tehdy činil průměr 2,67 branky na zápas, na probíhajícím turnaji je to momentálně 2,79 gólu na utkání. Aspoň k vyrovnání střeleckého počinu z roku 1998 potřebují hráči v Brazílii dát ve zbylých dvanácti zápasech ještě 26 branek.

Oproti posledním dvěma šampionátům došlo k strmému nárůstu gólů, průměrně padá o přibližně 0,5 branky na jedno utkání víc. Pokud si mistrovství v Brazílii udrží současné tempo, bude nejofenzivnějším turnajem za posledních 32 let. Lépe by na tom byl naposledy šampionát ve Španělsku (2,81 branky na zápas).

ČTK

Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..