Rubriky:

MS 2014

Držitel Zlatého míče Messi se do ideální sestavy MS podle Sport.cz nevešel

14. července 2014 15:55 - Praha

Dlouho držel Argentinu, to ano. Udělení Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu mistrovství světa v Brazílii právě Lionelu Messimu však bylo hodně kontroverzní tečkou za šampionátem. V redakčním hodnocení jsme při sestavování ideální jedenáctky turnaje dali přednost jiným ofenzivním hráčům, celkem čtyřikrát pak jsou zastoupeni noví mistři světa z Německa. Všechny hráče z nabízené sestavy můžete oznámkovat na školní stupnici od jedničky (nejlepší) do pětky.

 

koláž Sport.cz

Střelcům kladla odpor řada vynikajících brankářů, Němec Manuel Neuer byl však po zásluze vyhlášen nejlepším gólmanem turnaje. Spolu s ním jsme z mistrovského týmu vybrali ještě autora pěti gólů Thomase Müllera, stopera Matse Hummelse a klíčového záložníka Toniho Kroose.

Poražené finalisty z Argentiny zastupují nezdolný Javier Mascherano a obránce Marcos Rojo, bronzové Nizozemce obránce Daley Blind a útočník Arjen Robben.

Na domácí Brazílii medaile nezbyla, poslední dva zápasy hrubě nezvládla. Její naděje jako by zhasly se zraněním Neymara v závěru čtvrtfinále.

Jedenáctku pak doplňují dva Kolumbijci. James Rodríguez se s šesti trefami stal nejlepším střelcem šampionátu, v obraně pak odvedl své veterán Mario Yepes.

Ideální jedenáctka MS v Brazílii podle Sport.cz:
Manuel Neuer (Německo) - Daley Blind (Nizozemsko), Mario Yepes (Kolumbie), Mats Hummels (Německo), Marcos Rojo (Argentina) - Thomas Müller (Německo), Javier Mascherano (Argentina), Toni Kroos (Německo), James Rodríguez (Kolumbie) - Neymar (Brazílie), Arjen Robben (Nizozemsko).
dos, Sport.cz

Oznámkujte výkon členů elitní jedenáctky vybrané redakcí Sport.cz.

Manuel Neuer

1,6

James Rodríguez

1,7

Thomas Müller

1,9

Arjen Robben

2,0

Mats Hummels

2,0

Javier Mascherano

2,1

Toni Kroos

2,1

Daley Blind

2,3

Marcos Rojo

2,4

Mario Yepes

2,5

Neymar

2,6

Zrušit


Časová osa: MS 2014

Filtr článků - MS 2014


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..