Rubriky:

MS 2018

Vida se za video oslavující Ukrajinu dočkal pískotu fanoušků

11. července 2018 22:21 - Moskva

Video, na němž chorvatský fotbalista Domagoj Vida po výhře na penalty nad Ruskem ve čtvrtfinále mistrovství světa oslavoval Ukrajinu, nezůstalo bez odezvy domácích fanoušků. Devětadvacetiletý obránce Besiktase Istanbul se v semifinále proti Anglii dočkal od části moskevského publika pískotu.

 

Alastair Grant, ČTK/AP

S největší pravděpodobností ruská část fanoušků začala s pískotem proti Vidovi okolo 30. minuty a poté v něm pokračovala prakticky při každém obráncově dotyku s balónem.

Vida po výhře nad Ruskem provolával slávu Ukrajině, která je se svým sousedem v nepřátelském vztahu od revoluce v Kyjevě v roce 2014 a následné anexi Krymu.

"Sláva Ukrajině! Tohle vítězství je pro Ukrajinu a Dynamo Kyjev! Chorvatsko do toho!" křičel Vida rusky na adresu svého bývalého klubu spolu s někdejším spoluhráčem z Dynama Ognjenem Vukojevičem.

Zatímco hráč vyvázl jen s napomenutím, mnohem přísnější trest za stejný prohřešek dostal manažer reprezentace Vukojevič. Od FIFA vyfasoval pokutu 15 tisíc švýcarských franků (asi 330 tisíc korun) a varování a navíc ho chorvatský svaz propustil.

Oba později tvrdili, že šlo jen o vtip a vzkaz neměl politický podtext. Následně se však objevilo další video, kde Vida opět oslavuje Ukrajinu a navíc na něm křičí "Bělehrad hoří", což může být pro změnu provokace balkánského rivala Srbska. FIFA proto hráčovy výroky opět řeší.

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..