Magická síla znovu zafungovala! Proč obávaný kanonýr neskóroval?

Praha/Moskva

Má pověst kanonýra. Anglický útočník Harry Kane je se šesti trefami nejlepším střelcem fotbalového mistrovství světa v Rusku. Svou pověst ale v semifinále proti Chorvatsku (1:2 po prodloužení) nepotvrdil, i když se ocitl v superšanci. Britská BBC poukázala, co by za tím mohlo být.

Zklamaný až zdrcený útočník Anglie Harry Kane po porážce v semifinále MS. Utěšuje ho stoper John Stones.

Běžela 30. minuta druhého semifinálového duelu MS. Anglie vedla nad Chorvaty 1:0. Po kombinaci mezi Allim a Lingardem přebírá míč ve vápně obávaný střelec a kapitán Albionu Harry Kane. Prvním dotekem si balón přiťukává do běhu a rázem se ocitá tváří tvář gólmanovi protivníka. Místo razantní bomby ale přišla jen slabá střela placírkou, kterou Subašič vyráží. Kane má ale druhý pokus. Odražený míč se dostává přímo k němu. Zpoza brankové čáry na čtyřiadvacetiletého hráče zívá poloodkrytá brána, útočník Tottenhamu do ní pochopitelně míří, ale trefuje jen tyč, od které se míč odráží pryč.

Situace, ze které by za normálních okolností padla branka, se stává nevyužitou a v konečném výsledku to muselo svěřence trenéra Garetha Southgatea hodně mrzet. Chorvaté totiž duel otočili a na úkor Angličanů postoupili do finále MS.

Sám Kane po zápase prohlásil, že ve velkých zápasech rozhodují malé rozdíly a v jeho případě to platilo dvojnásob. Nejen, že zmíněnou šanci nevyužil, ale v prvním poločase se dostal ještě do jedné šance a míč po jeho pokusu skončil těsně vedle. V tomto případě by ale stejně branka neplatila, jelikož se jednalo o ofsajd.

Nicméně i tak to potvrzuje statistiku, se kterou BBC přišla ještě před duelem. Harry Kane se totiž ještě nikdy za Anglii gólově neprosadil ve středu! A nezlomil to ani v semifinále v moskevských Lužnikách, které se právě v tento den hrálo.

Na šampionátu rodák z Londýna rozvlnil síť už šestkrát. První dvě trefy proti Tunisku (2:1) padly v pondělí, hattrick proti Panamě (6:1) vstřelil v neděli a zásah proti Švédsku (2:1 po pokutových kopech) si připsal v úterý.

Pětkrát pálil přesně i v kvalifikaci na světový šampionát. Branky padly postupně v sobotu (proti Skotsku), dva v pátek (s Maltou), jeden ve čtvrtek (proti Slovinsku) a poslední v neděli (s Litvou).

Jen ve středu se ještě Kane neprosadil. Na jeho obranu je nutné dodat, že se uprostřed týdne většinou moc duelů nehraje. Leč jedno veledůležité střetnutí se pro Albion včera odehrálo a gól Harryho Kanea Anglii chyběl.