Za kanonádu v San Marinu skoro samé biče. Kdo se jedničky nedočkal?

Serravalle

Čeští fotbalisté v neděli bez jakéhokoliv zádrhelu splnili roli favorita v kvalifikačním duelu MS 2018 v San Marinu a vystříleli si vysokou výhru 6:0. Jak si členové výběru trenéra Jarolíma na trávníku fotbalového trpaslíka vedli? Známkovala redakce Práva a Sport.cz, čtenáři pak mohou ohodnotit české hráče v přiložené anketě.

Vladimír Darida si proti San Marinu připsal gól a proměněnou penaltu.

Hodnoceni byli hráči, kteří odehráli minimálně 30 minut. Z toho důvodu známku nemají střídajíci Jaromír Zmrhal, Milan Škoda a Tomáš Hořava.

Hodnocení je jako ve škole 1 (výborný) - 5 (nedostatečný).

Tomáš Vaclík
AC Sparta Praha
Jedinou šanci domácích chytil, jinak neměl práci. Udržoval si bdělost zapojováním do kombinace zadáků.
1
Theodor Gebre Selassie
Česko
S přehledem plnil obranné úkoly, nebezpečný byl při ofenzívních výpadech. Dal čtvrtý gól.
1
Tomáš Sivok
Česko
Vzadu jistý, snažil se chodit i dopředu, rozehrával akce. Ofenzívu soupeře měl pod kontrolou.
1
Jakub Brabec
Zajišťoval Sivoka, sbíral míče, zastavoval útočné pokusy. Jednou mu utekl Zafferani.
2
Filip Novák
FK Jablonec
Jelikož se hrálo hlavně po pravé straně, neměl moc příležitostí se zapojit, k tomu se dostal až po půli. Gól sice dal, ale z ofsajdu.
2
Bořek Dočkal
Vracel se hluboko pro míč, rozehrával standardní situace, ale ve finální fázi při zakončování většinou už chyběl.
2
Vladimír Darida
FC Viktoria Plzeň
Hodně toho oběhal, vymýšlel akce a rozděloval přihrávky. Potvrdil, že umí tvrdě vypálit z větší vzdálenosti. Dal gól, proměnil penaltu a dvakrát trefil tyč.
1
Ladislav Krejčí
Česko
Kombinoval, ale těžko se dostával k zakončení, vpravo mu to tolik nesedí. Soupeřovu defenzívu neproháněl, jak jsme si u něho zvykli.
2
Antonín Barák
1. FK Příbram
První trefou začal český brankostroj, na druhý gól přihrál a třetí si opět připsal sám. Když bylo třeba, tak bořil, ale především tvořil.
1
Jakub Jankto
Víc se hrálo po pravé straně, ale využil každé příležitosti, aby domácí obraně zatopil.
1
Michael Krmenčík
Ve svém čtvrtém zápase dal třetí gól. K zakončení se moc nedostával, ale dělal prostor spoluhráčům.