Kvalifikace MS 2018

Za kanonádu v San Marinu skoro samé biče. Kdo se jedničky nedočkal?

26. března 2017 19:51 - Serravalle

Čeští fotbalisté v neděli bez jakéhokoliv zádrhelu splnili roli favorita v kvalifikačním duelu MS 2018 v San Marinu a vystříleli si vysokou výhru 6:0. Jak si členové výběru trenéra Jarolíma na trávníku fotbalového trpaslíka vedli? Známkovala redakce Práva a Sport.cz, čtenáři pak mohou ohodnotit české hráče v přiložené anketě.

Vlastimil Vacek, Právo

Hodnoceni byli hráči, kteří odehráli minimálně 30 minut. Z toho důvodu známku nemají střídajíci Jaromír Zmrhal, Milan Škoda a Tomáš Hořava.

Hodnocení je jako ve škole 1 (výborný) - 5 (nedostatečný).

Tomáš Vaclík

1. Tomáš Vaclík

Hodnocení redakce: 1

Jedinou šanci domácích chytil, jinak neměl práci. Udržoval si bdělost zapojováním do kombinace zadáků.

Theodor Gebre Selassie

2. Theodor Gebre Selassie

S přehledem plnil obranné úkoly, nebezpečný byl při ofenzívních výpadech. Dal čtvrtý gól.

Tomáš Sivok

3. Tomáš Sivok

Vzadu jistý, snažil se chodit i dopředu, rozehrával akce. Ofenzívu soupeře měl pod kontrolou.

Jakub Brabec

4. Jakub Brabec

Hodnocení redakce: 2

Zajišťoval Sivoka, sbíral míče, zastavoval útočné pokusy. Jednou mu utekl Zafferani.

Filip Novák

5. Filip Novák

Jelikož se hrálo hlavně po pravé straně, neměl moc příležitostí se zapojit, k tomu se dostal až po půli. Gól sice dal, ale z ofsajdu.

Bořek Dočkal

6. Bořek Dočkal

Vracel se hluboko pro míč, rozehrával standardní situace, ale ve finální fázi při zakončování většinou už chyběl.

Vladimír Darida

7. Vladimír Darida

Hodně toho oběhal, vymýšlel akce a rozděloval přihrávky. Potvrdil, že umí tvrdě vypálit z větší vzdálenosti. Dal gól, proměnil penaltu a dvakrát trefil tyč.

Ladislav Krejčí

8. Ladislav Krejčí

Kombinoval, ale těžko se dostával k zakončení, vpravo mu to tolik nesedí. Soupeřovu defenzívu neproháněl, jak jsme si u něho zvykli.

Antonín Barák

9. Antonín Barák

První trefou začal český brankostroj, na druhý gól přihrál a třetí si opět připsal sám. Když bylo třeba, tak bořil, ale především tvořil.

Jakub Jankto

10. Jakub Jankto

Víc se hrálo po pravé straně, ale využil každé příležitosti, aby domácí obraně zatopil.

Michael Krmenčík

11. Michael Krmenčík

Ve svém čtvrtém zápase dal třetí gól. K zakončení se moc nedostával, ale dělal prostor spoluhráčům.

Oznámkujte české fotbalisty za výkony proti San Marinu (1-nejlepší, 5-nejhorší)