Rubriky:

MS 2018

Itálii v baráži o MS čeká Švédsko, Severní Irsko vyzve Švýcarsko

17. října 2017 14:17 - Curych

Fotbalisté Itálie se v baráži evropské části kvalifikace mistrovství světa utkají se Švédskem. Severní Irsko, které ve skupině skončilo před českou reprezentací, narazí na Švýcarsko. Chorvatsko vyzve Řecko a Dánsko změří síly s Irskem. První zápasy se budou hrát od 9. do 11. listopadu, odvety 12. až 14. listopadu. Rozhodl o tom dnešní los v Curychu.

 

Arnd Wiegmann, Reuters

Čtyřnásobní mistři světa z Itálie v kvalifikační skupině skončili na druhém místě s pětibodovou ztrátou za Španělskem. Azzurri, kteří chyběli na světovém šampionátu naposledy v roce 1958, absolvovali baráž pouze před MS 1998, kdy vyřadili Rusko.

"Čekají nás dva těžké zápasy, což ale platí pro všechny dvojice. Mám radost, že už známe soupeře a můžeme začít pracovat. O Italech jsem příliš nepřemýšlel a neplýtval energií ani přemýšlením o dalších soupeřích. Mají svou fotbalovou minulost a množství zkušeností. My ale půjdeme za postupem," ujišťuje Janne Andersson, trenér Švédska.

Severní Irsko si může na mistrovství světa zahrát poprvé od roku 1986. Ostrovní tým však v premiérové baráži čeká těžký soupeř. Švýcaři totiž za sebou mají výbornou kvalifikaci, v níž vyhráli devět z deseti utkání a o přímý postup přišli až závěrečnou porážkou 0:2 v Portugalsku.

"Bylo zajímavé, že nás vytáhli jako první... Věděli jsme, že kohokoli nám vylosují, půjde o těžkého soupeře. Švýcarsko má za sebou skvělou kvalifikaci, devět vítězství a jednu prohru. Za čtyři roky jsme ovšem v Belfastu prohráli jen s Německem, takže bychom tam rádi Švýcarům připravili velmi těžký večer," plánuje Micheal O'Neill, trenér Severního Irska.

Hrávali spolu, teď stojí proti sobě

Chorvaté by na úkor Řeků rádi potvrdili stoprocentní úspěšnost v baráži. Z ní balkánské mužstvo dvakrát postoupilo na mistrovství světa (1998 a 2014) a dvakrát na evropský šampionát (2004 a 2012).

Poslední dvojicí pak jsou Dánové a Irové. "Znám Dány a jejich trenéra Age Hareideho. Hrávali jsme spolu, takže zajímavá konfrontace... Důležité je, že jsme po vítězství nad Walesem momentálně nahoře. Vyhráli jsme dva naše poslední zápasy a dostali se do této pozice. Pouze se obávám příštích týdnů, aby naši hráči zůstali zdraví a nezranili se," líčí Martin O'Neill, trenér Irska.

Los baráže evropské části kvalifikace mistrovství světa ve fotbale:
Severní Irsko - Švýcarsko,
Chorvatsko - Řecko,
Dánsko - Irsko,
Švédsko - Itálie.
První zápasy se hrají od 9. do 11. listopadu, odvety jsou na programu od 12. do 14. listopadu
dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..