Rubriky:

MS 2018

Jak sbalit ruské ženy. Před MS vyšel kontroverzní manuál

18. května 2018 09:08 - Praha

Argentinská fotbalová federace (AFA) si zadělala na pořádný malér. K nadcházejícímu mistrovství světa v Rusku v dobré víře uspořádala bezplatný kurz, aby jeho účastnici poznali ruskou kulturu a naturel. Zároveň jeho součástí byla distribuce manuálu, ve kterém podstatnou roli hrály ruské ženy. Jenže jeho pojetí bylo až příliš sexistické, za což se AFA okamžitě stala terčem kritiky.

 

Sputnik / Vladimir Astapkovič

V Argentině si už nemusí lámat hlavu, jak na ruské ženy. V originálním kurzu pořádaném fotbalovou federací dostali účastnici jasné instrukce a rady. „K ruským ženám přistupujte jako k bytostem s hodnotami. Pečlivě mezi nimi vybírejte, ne všechny jsou určené pro vás," píše se například v nevšedním manuálu.

Dále se uvádí, že ruské ženy jsou neobyčejně krásné, a proto se s nimi chtějí všichni vyspat. Nicméně nemají rády, když se s nimi zachází jako s předměty. Zároveň si cení, když je k nim cizinec galantní, pěkně voní, je čistý a přiměřeně oblečený.

Když se tyto informace dostaly na veřejnost skrze sociální sítě, téměř okamžitě se strhla vlna nevole. Manuál byl podle aktivistů za práva žen prý až příliš sexistický. Podle argentinských médií byl vytvořen na základě jednoho blogu o ruských ženách.

AFA se omluvila a uznala pochybení. „Stala se chyba, za kterou je zodpovědný jeden z učitelů kurzů a jeho asistenti," konstatoval Alejandro Taraborelli, který je v AFA zodpovědný za oblast vzdělávání. Kontroverzní část už z manuálu byla vyňata.

Mistrovství světa v Rusku se koná od 14. června do 15. července.

vat, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..