Rubriky:

MS 2018

Trenér australských fotbalistů platí ze svého osm asistentů

8. června 2018 16:37 - Antalya/Praha

Trenér Bert van Marwijk za působení u australské fotbalové reprezentace bere milión dolarů (asi 17 miliónů korun), část však investuje do vlastního realizačního týmu. Šestašedesátiletý kouč platí z vlastního osm nizozemských asistentů.

 

Kaan Soyturk, Reuters

Nizozemský trenér se tak rozhodl poté, co vedení svazu bylo ochotné zaplatit pouze asistenty, kteří už u týmu byli. Aby však Van Marwijk splnil na mistrovství světa cíl v podobě postupu ze skupiny, přivedl si osm kolegů, se kterými už v minulosti pracoval.

Jde o čtyři asistenty, dva skauty a dva videoanalytiky. "Potřebuji je, protože na přípravu nebylo moc času, takže musím mít kolem sebe lidi, co ví, jak pracuji," řekl v rozhovoru pro Sydney Morning Herald Van Marwijk, který se australské reprezentace ujal v lednu.

"Takže si nemůžu dovolit nějaké komunikační problémy. Na to, abych se poznal s asistenty, co už u týmu byli, bych potřeboval čas, a ten nemáme," uvedl Van Marwijk, jehož tým v přípravě rozstřílel 4:0 českou reprezentaci. Na šampionátu v Rusku se utká s Dánskem, Francií a Peru.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..