Rubriky:

MS 2018

Totální fiasko, izolovaný Messi nepřevzal velení, zlobí se v Argentině

22. června 2018 19:40 - Buenos Aires

Za ponížení či totální fiasko označily argentinské deníky čtvrteční prohru fotbalistů na mistrovství světa s Chorvatskem. Novináři argentinskou reprezentaci po porážce 0:3 vesměs ostře kritizovali, někteří volali po odstoupení trenéra Jorgeho Sampaoliho. Kritika se na výkon Argentinců snesla i ve španělském tisku, zejména pak v Katalánsku, v jehož metropoli Barceloně hraje argentinský kapitán Lionel Messi.

 

Ivan Alvarado, Reuters

"Argentina si uřízla s Chorvatskem pěknou ostudu," napsal jeden z velkých argentinských deníků La Nación. Podobně jako ostatní listy připojil k článku fotografii Messiho zobrazeného zezadu a se skloněnou hlavou. Nación kritizoval mimo jiné "psychický propad kapitána" týmu či nové "nepříliš vyzkoušené rozestavení", které Sampaoli zvolil.

Španělský sportovní deník Marca nadepsal článek o zápase Argentiny s Chorvatskem "Totální světové fiasko". Také přední katalánský deník La Vanguardia označil porážku Argentiny za ponížení. "Ani Messi nebyl schopen zachránit tým, jemuž chybí talent a který tak ve druhém zápase v Rusku spravedlivě propadl. Jeho třetí zápas (s Nigérií) může být poslední, pokud nezasáhne někdo 'shůry' a nezařídí to," napsal deník La Vanguardia.

Naopak bývalý argentinský fotbalista Carlos Bianchi neztrácí naději. "Prioritou je pozvednout psychiku mužstva, která po čtvrtku ještě více utrpěla. Je třeba s hráči mluvit a přesvědčit je, že šance stále je a že mají na to, aby vyhráli," napsal Bianchi v komentáři v argentinském deníku Clarín. Dodal, že je rád, že nebyl v době zápasu v Buenos Aires, protože tam to podle něj muselo v hospodách před obrazovkami být peklo.

Porážku si Bianchi vysvětluje mimo jiné tím, že Chorvati hráli ve větší pohodě, neboť Argentina předtím jen remizovala s Islandem. "Náš tým totálně propadl takticky," dodal Bianchi. K výkonu Messiho uvedl, že "to absolutně nechápe" a že ho takhle bez šťávy ještě neviděl.

Argentinský sportovní deník Olé označil zápas s Chorvatskem za nejtvrdší porážku v poslední době. Také podle něj byla jedním z důvodů prohry špatně zvolená taktika. Messi byl podle deníku na trávníku "izolovaný" a "nepřevzal velení, jak se od něj očekávalo".

Také zpravodajský televizní kanál Crónica viní z prohry z velké části trenéra. Na obrazovku po zápase umístil velký titulek "Kdy Sampaoli rezignuje?"

ČTK

Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Podsekce:

           
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Play-off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..