Rubriky:

Ostatní

Krize slavného klubu pokračuje, Sporting vyhodil trenéra Mihajloviče

28. června 2018 08:49 - Lisabon/Praha

Na slavný Sporting Lisabon se hrne jedna pohroma za druhou. Nejdříve přišlo napadení hráčů a kouče v tréninkovém centru fanoušky, pak odchod trenéra a největších hvězd. A když už se zdálo, že se vše obrací k lepšímu a klub našel nového lodivoda, přišla další rána. Devětačtyřicetiletý bývalý trenér AC Milán či srbské reprezentace Siniša Mihajlovič se s klubem dohodl na tříleté smlouvě, jenže brzy dostal padáka. "Sporting se rozhodl jeho kontrakt zrušit," překvapil nový prezident José Sousa Cintra.

 

Profimedia.cz

Sporting Lisabon jen devět dnů po angažování Mihajloviče opět hledá trenéra. Slavný portugalský klub nejprve na valné hromadě vyměnil prezidenta, kdy Cintra vystřídal Bruna Carvalha, a následně srbskému kouči zrušil smlouvu.

Hektické období klubu, jenž si v Evropské lize zahrál i proti Viktorii Plzeň, tak nekončí. Vše odstartovalo v polovině května, kdy zhruba 50 maskovaných mužů napadlo fotbalisty i realizační tým v tréninkovém centru tyčemi a řemeny. Došlo ke krvavým zraněním a hvězdy týmu začaly mít strach o život.

Devět fotbalistů i tehdejší trenér Jorge Jesus následně z klubu odešli. Radikální příznivce naštvala porážka v závěrečném ligovém kole s Marítimem, která Sporting stála konečné druhé místo v tabulce a tím i postup do Ligy mistrů, který navíc vybojoval městský rival Benfica.

Nového trenéra chce klub představit v pondělí.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.