Rubriky:

Ostatní

Pelé se urazil: To mě chcete srovnávat s jednonohým Messim?!

7. prosince 2018 18:37 - Praha

Fotbalový král Pelé se zase jednou pořádně dopálil. Po dlouhé době se uvolil k exkluzivnímu rozhovoru pro brazilský deník Folha de Sao Paolo a během interview na něho vyrukovali, aby porovnal své fotbalové kvality a přednosti argentinské hvězdy Lionela Messiho. „To snad nemyslíte vážně,“ obořil se na novináře osmasedmdesátiletý Pelé a chtěl rozhovor předčasně ukončit. „Jak mě můžete srovnávat s někým, kdo umí udělat jen jednu kličku?“

 

Klub přátel Josefa Masopusta

Argentinské hráče nemá Pelé příliš v lásce, což je o něm všeobecně známo. Takového Diega Maradonu obzvlášť. Božský Diego totiž těžce nese, že nejlepším fotbalistou 20. století byl vyhlášen Pelé a nikoli on, což dal také několikrát nepokrytě najevo.

Teď ovšem fotbalový král vykopal válečnou sekeru i s Messim. „Ten mi nesahá ani po kotníky," prohlásil na adresu pětinásobného vítěze Zlatého míče.

„Zatímco já hrál dobře levou i pravou nohou a k tomu i dobře hlavičkoval, on je jednonohým fotbalistou, který dovede pouze jednu kličku a hlavičkovat neumí vůbec. Až se tohle všechno naučí, přijďte a já nás porovnat zkusím," nebral si servítky Pelé.

„Ale opakuji, aby se někdo mohl srovnávat s Pelém, musí dávat góly levou i pravou nohou a hlavou samozřejmě také," dodal.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní