Rubriky:

Ostatní

V Rusku stále zůstává šest tisíc fanoušků, kteří přijeli na fotbalové mistrovství světa

29. ledna 2019 15:46 - Moskva/Praha

Už je to víc než půl roku, co v Rusku skončil světový fotbalový šampionát, ale pořadatelská země má stále problémy s fanoušky, kteří na mistrovství světa přijeli a nemíní Rusko opustit. „Na konci roku 2018 jich u nás zůstávalo stále kolem dvanácti tisíc, i když platnost víza jim dávno vypršela,“ připustil šéf migračního oddělení ruského ministerstva vnitra Andrej Kajuškin, že se cizincům domů nechce a problémy s jejich deportací narůstají.

 

O bezplatná víza umožňující vstup do Ruska během světového šampionátu požádalo podle údajů ministerstva vnitra přes 650 tisíc fotbalových fanoušků. Nejvíce jich bylo překvapivě z USA a Číny, tedy zemí, jejichž reprezentační celky na mistrovství světa vůbec nestartovaly.

Drtivá většina návštěvníků se hned po skončení mistrovství světa samozřejmě vrátila domů, zmiňovaných dvanáct tisíc se ale rozhodlo, že si pobyt prodlouží.

Některým fanouškům se z Ruska domů nechce.

Zdeněk Pavlis

„Během ledna už jsme přes šest tisíc cizinců, jimž vypršela platnost vstupního víza, deportovali do jejich zemí. Nejpozději do konce března by měli naši zemi opustit ti zbývající, kteří pobývají v Rusku nelegálně," ujistil Kajuškin, že jeho úřad si s deportováním zahraničních návštěvníků poradí.

zp, Sport.cz

ČT sport Bayern - Sevilla dnes 21:00
20200924T21:00:00+0200
Bayern vs. Sevilla
Bayern vs. Sevilla
Bayern
Sevilla

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.