Rubriky:

Ostatní

Infantino je jediným kandidátem na funkci předsedy FIFA

6. února 2019 12:47 - Curych

Jediným kandidátem na předsedu Mezinárodní fotbalové federace je Švýcar Gianni Infantino, který FIFA vede od února 2016. Do úterní uzávěrky přihlášek se neozval nikdo jiný, i když zájem delší dobu signalizoval bývalý švýcarský reprezentant Ramon Vega. Volba předsedy se uskuteční 5. června na kongresu v Paříži.

 

Thaier Al-sudani, Reuters

Osmačtyřicetiletý Infantino v minulosti působil jako generální sekretář UEFA. Před třemi roky uspěl ve volbě šéfa FIFA, když porazil čtyři další kandidáty Alího bin Husajna, Jéroma Champagneho, Salmána bin Ibráhíma Chalífu a Tokya Sexwaleho. Naposledy neměl protikandidáta v roce 2011 předchozí prezident Sepp Blatter.

Nyní Infantino míří za tím, aby získal na další čtyři roky pozici nejmocnějšího muže největší sportovní organizace na světě. Dostal nominaci od pěti členských asociací, což je podmínka ke kandidatuře, zbývá, aby prošel kontrolou způsobilosti a bezúhonnosti. Při volbě mu pak stačí, aby pro něj hlasovala nadpoloviční většina delegátů.

Za tři roky ve funkci Infantino mimo jiné prosadil rozšíření mistrovství světa z 32 na 48 týmů od roku 2026. Hostiteli byly zvoleny USA, Kanada a Mexiko.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní