Živě

Fotbalista Pelé byl v Paříži hospitalizován kvůli vysoké horečce

3. dubna 2019 16:40 - Paříž

Fotbalový svět má strach o svého krále. Legendární fotbalista Pelé musel být v úterý večer hospitalizován v Paříži, podle informací na webu stanice RMC Sport ale není v ohrožení života. Osmasedmdesátiletý Brazilec byl přijat do nemocnice z preventivních důvodů kvůli vysoké horečce.

 

Christian Hartmann, Reuters

Přitom Pelé zamířil do Francie za zábavou. Navštívil třeba večírek, na kterém se sešel s talentovaným francouzským reprezentantem Kylianem Mbappém. Po něm ale musel do nemocnice.

Pelé se v posledních letech léčil s prostatou a ledvinami, prodělal také operaci kyčle. Posledního veřejného vystoupení v prosinci 2017 během losu světového šampionátu v Rusku se někdejší hráč Santosu a New Yorku Cosmos zúčastnil na vozíčku.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.