Živě

Legendárního Pelého v Paříži trápí infekce močových cest

4. dubna 2019 09:38 - Paříž

Poslední zdravotní problémy fotbalové legendy Pelého způsobila infekce močových cest. Osmasedmdesátiletý Brazilec, který byl v úterý večer s horečkou hospitalizován v Paříži, zůstane podle svého mluvčího Pepita Fornose pod dohledem lékařů ještě asi dva dny. V nemocnici mu nasadili antibiotika a jeho stav je plně pod kontrolou.

 

Christian Hartmann, Reuters

Trojnásobný mistr světa navštívil v úterý ve Francii večírek, na kterém se potkal mimo jiné s talentovaným francouzským reprezentantem Kylianem Mbappém. Podle brazilských médií se večer cítil nastydlý a snažil se léčit v hotelu, když mu ale ani po zdřímnutí nebylo lépe, byl s horečkou převezen do nemocnice.

"Byl trochu rozlámaný, lékaři pak diagnostikovali infekci močových cest. Doktoři chtějí, aby zůstal v nemocnici ještě jeden dva dny, aby byl po propuštění zcela v pořádku," uvedl Fornos.

Brazilská legenda později pozdravila na Twitteru fanoušky a ujistila je, že se cítí už mnohem lépe. "Děkuji za vaši přízeň! Antibiotika zabrala a testy jsou v pořádku. Cítím se mnohem lépe, myslím, že bych mohl opět hrát," napsal Pelé na sociální síti.

Pelé se v posledních letech léčil s prostatou a ledvinami či rozsáhlou infekcí močových cest, prodělal také operaci kyčle. Posledního veřejného vystoupení v prosinci 2017 během losu světového šampionátu v Rusku se někdejší hráč Santosu a New Yorku Cosmos zúčastnil na vozíčku.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.