Oslnivé sólo přes celou soupeřovu půlku. Koubkův spoluhráč dal parádní gól

8. dubna 2019 22:35 - Angers/Praha

Nikomu nepůjčil míč. Spoluhráč Tomáše Koubka Hatem Ben Arfa předvedl v sobotním duelu 31. kola francouzské ligy, že mu míč nepřekáží. Parádním sólem obešel od středového kruhu celou soupeřovu obranu. S pomocí spoluhráče pak kličkovanou zakončil trefou do sítě, a jeho gól tak může směle aspirovat na nejhezčí akci letošního roku.

 

Emmanuel Foudrot, Reuters

Dvaatřicetiletý bývalý francouzský reprezentant si připravil pro diváky jednu z nejhezčích fotbalových akcí letošního roku během víkendového utkání 31. kola francouzské ligy mezi týmy Angers a Rennes.

Ve 35. minutě duelu o střed ligové tabulky převzal přihrávku svého spoluhráče u středového kruhu. A pak to začalo. Ben Arfa s míčem doslova protančil kolem celé zálohy a obrany Angers. Ve finální fázi akce si narazil balón s kolegou M'Bayeem Niangem a své oslňující sólo zakončil rozvlněním sítě domácího týmu.

Ben Arfa si v letošním ligovém ročníku připsal sedmou trefu. Rennes to na vítězství nakonec nestačilo. Osmifinalista letošní soutěže Evropské ligy remizoval 3:3. Rennes patří osm kol před koncem desátá příčka francouzské Ligue 1 a na čtvrté místo zaručující evropské poháry pro příští sezonu chybí spoluhráčům Tomáše Koubka osm bodů.

Svou pozornost tak fanoušci i hráči bývalého klubu Petra Čecha pomalu upínají k finále ligového poháru, ve kterém se Rennes na konci dubna v Paříži utká s PSG.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.