Živě

Brankář byl za troubu. Divil se, že je to gól

10. dubna 2019 06:30 - Guadalajara

Byla to šťastná gólová trefa a pořádně k ní pomohl i liknavý brankář, který je teď pro smích celému světu. Diego Campillo z mládežnického týmu Guadalajary v utkání s Lobosem pálil při rozstřelu ze značky pokutového kopu do břevna. Co se stalo pak se můžete podívat v přiloženém videu.

Video již není dostupné

sntv

Guadalajara sice zvítězila v normální hrací době 6:1, ale podle pravidel tamní soutěže musí být rozstřel uspořádán bez ohledu na výsledek po 90 minutách jako dodatečné kritérium. Gólman v úvodu rozstřelu skočil k tyči, míč však trefil brankovou konstrukci a zdálo se, že bude mít kliku. Jenže pokutový kop tím podle pravidel neskončil.

Míč totiž z výšky spadl na brankovou čáru a díky rotaci zamířil do sítě. Šokovaný gólman se sice stihl zvednout ze země, ale nijak nereagoval. Byl tak trochu za troubu a smolaře století, míč ještě mohl zachytit, nakonec se však jen podivoval, že branka platí.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.