Brankář si vychutnal Panenku. Nizozemský střelec selhal

16. května 2019 20:25 - Sittard/Praha

Poslední kolo nejvyšší nizozemské soutěže proti sobě svedlo kluby Fortuna Sittard a slavný Feyenoord. Třetí tým tabulky z Rotterdamu si na hřišti fotbalistů Sittardu připsal výhru 4:1. A to ještě Steven Berghuis zahodil pokutový kop. Vsadil při něm na slavné panenkovské provedení dloubákem. Pokus se mu ale nepovedl a brankář si ho vychutnal.

sntv

Feyenoord mohl závěr nizozemské Eredivisie dohrávat v poklidu. O třetí místo ho nikdo připravit nemohl a na druhou příčku zajišťující kvalifikaci o Ligu mistrů také neměl nárok. Vítězstvím 4:1 tak alespoň fotbalisté Rotterdamu udělali alespoň vítěznou tečku za uplynulou sezonou.

Ještě v 68. minutě však mohli hráči Sittardu pomýšlet na lepší výsledek - stav byl 1:1. Kai Heerings byl ale vyloučen poté, co v pokutovém území zahrál rukou. Sudí si situaci zkontroloval u videa, tasil červenou a nařídil penaltu.

Míč si na značku pokutového kopu postavil sedmadvacetiletý Steven Berghuis. Rozhodl se pro provedení formou slavné bělehradské penalty Antonína Panenky. Rumunský brankář Alexei Koșelev se ale nachytat nenechal a lapit plachtící míč do středu branky pro něj bylo doslova lahůdkou.

Domácí o deseti hráčích remízu neudrželi. Tři branky v následujícím průběhu druhé půle rozhodly o jednoznačném výsledku. Vychytaný penaltový exekutor Berghuis si v úplném závěru duelu napravil reputaci. Jeho trefa z 90. minuty definitivně upravila skóre na konečných 4:1 Feyenoord.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.