Živě

Rychlost 237 km/h a prasklá pneumatika. Policie zveřejnila příčinu Reyesovy tragické nehody

4. června 2019 06:30 - Sevilla/Praha

Šokující zpráva o smrti Josého Antonia Reyese v sobotu zasáhla celý fotbalový svět. Španělská policie uveřejnila příčinu tragické nehody. Fotbalistův Mercedes se řítil po silnici rychlostí 237 km/h a praskla mu při tom pneumatika. Neovladatelné vozidlo vylétlo z vozovky a po nárazu začalo hořet. Řidičem byl Reyes. Společně s fotbalistou v autě zahynul i jeho bratranec.

Video již není dostupné

sntv

K tragické nehodě došlo o víkendu ve španělské Seville, kde Reyes fotbalově vyrůstal. Sportovcův Mercedes S550 se stal zřejmě neovladatelným poté, co mu v rychlosti 237 km/h praskla pneumatika. Vůz následně vylétl ze silnice a narazil do přilehlého staveniště.

Pětatřicetiletý bývalý španělský reprezentant zahynul společně se svým třiadvacetiletým bratrancem. Ten podle svědků seděl na zadním sedadle. Druhý Reyesův bratranec nehodu přežil, ale je v kritickém stavu v nemocnici.

Pohřeb Josého Antonia Reyese

sntv

Reyesův pohřeb se konal v pondělí. Fotbalistova kariéra je ověnčena pěti triumfy v Evropské lize s Atlétikem a Sevillou. S Arsenalem získal titul v Premier League a vyhrál FA Cup. Naposledy působil v druholigové Extremaduře.

Na Španěla se vzpomínalo i během sobotního finále Ligy mistrů. Hráči před utkáním drželi minutu ticha. Liverpoolský bek Alberto Moreno po triumfu sundal dres, pod kterým měl fotografii zesnulého fotbalisty. „Mám tě rád bratře," stálo pod snímkem.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.