Živě

Dělají si legraci? Skupina fanoušků žádá, aby si hráč jejich klubu změnil jméno. Je totiž muslimské

13. června 2019 06:48 - Jeruzalém/Praha

Po každém nově příchozím hráči fanoušci daného klubu vyžadují co nejlepší výkon. Fanoušci izraelského fotbalového klubu Beitar Jeruzalém ale chtějí kromě toho ještě něco jiného. Po novém hráči ve svém oblíbeném týmu Alim Mohamedovi požadují, aby si vymyslel jiné jméno, protože to dosavadní je muslimské.

 

Twitter

„Podobně jako jiní hráči v minulosti, i Ali Mohamed si bude muset vymyslet nějakou přezdívku, pokud u nás chce hrát," cituje agentura AFP skupinu fanoušků s názvem La Familia. Ti jsou známí jako krajně pravicové uskupení.

Podle webu TimesOfIsrael.com Mohamed, který je nigerijského původu, sám sebe označuje jako křesťana. „Nemáme problém s ním, ale s jeho jménem," píší fanoušci.

Majitel Beitaru Moshe Hogeg uvedl, že několik reakcí fanoušků je skutečně problematických a že každý, kdo bude hráči vyhrožovat, bude žalován. Dodává ale, že „99,9 % reakcí je podporujících, povzbuzujících a skvělých".

bak, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.