Živě

Anglie - Norsko 3:0 Angličanky si na fotbalovém MS opět zahrají o medaile

27. června 2019 23:05 - Le Havre

Anglické fotbalistky si stejně jako na předchozím mistrovství světa zahrají o medaile. V úvodním čtvrtfinále porazily v Le Havru norský výběr 3:0, jejich semifinálový soupeř vzejde z pátečního zápasu mezi domácí Francií a americkými obhájkyněmi titulu.

 

Phil Noble, Reuters

Tým pod vedením kouče Phila Nevillea dostala do vedení po nejrychlejším gólu tohoto MS Jill Scottová, která se prosadila po dvou minutách a sedmi sekundách. Krátce před poločasovou pauzou zvýšila před zraky Davida Beckhama Ellen Whiteová a v 57. minutě i Lucy Bronzeová.

Debakl Norek mohla dokonat Nikita Parrisová, ale penaltu jí gólmanka Ingrid Hjelmsethová vyrazila. Před čtyřmi lety vybojovaly Angličanky bronz, což je zatím jejich jediná světová medaile.

Mistrovství světa fotbalistek ve Francii - čtvrtfinále:
Anglie - Norsko 3:0 (2:0).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.