Anglie - Norsko 3:0Angličanky si na fotbalovém MS opět zahrají o medaile

Le Havre

Anglické fotbalistky si stejně jako na předchozím mistrovství světa zahrají o medaile. V úvodním čtvrtfinále porazily v Le Havru norský výběr 3:0, jejich semifinálový soupeř vzejde z pátečního zápasu mezi domácí Francií a americkými obhájkyněmi titulu.

Gólová radost fotbalistek Anglie.

Tým pod vedením kouče Phila Nevillea dostala do vedení po nejrychlejším gólu tohoto MS Jill Scottová, která se prosadila po dvou minutách a sedmi sekundách. Krátce před poločasovou pauzou zvýšila před zraky Davida Beckhama Ellen Whiteová a v 57. minutě i Lucy Bronzeová.

Debakl Norek mohla dokonat Nikita Parrisová, ale penaltu jí gólmanka Ingrid Hjelmsethová vyrazila. Před čtyřmi lety vybojovaly Angličanky bronz, což je zatím jejich jediná světová medaile.