Rubriky:

Ostatní

Živě

Trabzonspor u arbitráže neuspěl a titul dodatečně nezíská

30. července 2019 15:10 - Lausanne

Trabzonspor, který je soupeřem fotbalistů Sparty ve třetím předkole Evropské ligy, turecký titul za sezonu 2010/11 dodatečně nezíská. Klub u sportovní arbitráže CAS neuspěl s odvoláním proti trestům za korupci pro mistrovské Fenerbahce.

 

Archiv Filipa Nováka

Trabzonspor skončil před osmi lety v lize druhý za Fenerbahce jen kvůli horší bilanci vzájemných zápasů a titulu se domáhal poté, co vedení istanbulského celku bylo potrestáno za zapletení do rozsáhlé korupční aféry. Šéf Fenerbahce Aziz Yildirim byl odsouzen na šest let do vězení, později byl však stejně jako 35 dalších lidí zproštěn obvinění.

Fenerbahce bylo kvůli aféře vyloučeno z Evropské ligy, ale Trabzonsporu se nelíbilo, že v domácí soutěži klub potrestán nebyl. Odvolal se proto k FIFA a když neuspěl, obrátil se na CAS. Arbitrážní soud v Lausanne sice výtky Trabzonsporu uznal, přesto rozhodl, že musí respektovat verdikt FIFA, protože nebyl účastníkem řízení mezi tureckým svazem a Fenerbahce.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.