Sudí pilně sepisoval urážky. Mělo dojít i na plivání, trenér dostal pořádný flastr

4. září 2019 15:17 - Praha

K fotbalu to patří. Emoce, slovní výpady. Mnohdy i hodně ostré. Někdy nejen to. A končívá to u disciplinárky. Tak tomu bylo i po zápase ČFL skupiny B mezi Ústím nad Orlicí a Mladou Boleslaví B (2:1). Trenér hostů Milan Pechanec dostal nezanedbatelnou pokutu – 15 000 korun.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Boleslavští po prohře zjevně nebyli spokojeni s výkonem rozhodčích (na videu v čase od 1:52:35), rozčilené hráče od tria rozhodčích ovšem podle videa rázně odháněl asistent boleslavského trenéra Adrian Rolko, kdysi výrazná osobnost prvoligových trávníků.

Ale trable při odchodu sudích z plochy trvaly. S touhou podělit se o dojmy ze zápasu se u nich zastavovali další jedinci. Ti z Boleslavi dávali najevo nespokojenost, což je vyjádřeno i v zápise o utkání. Sudí Ladislav Benedikt se obsáhleji rozepsal o vyjádřeních trenéra Milana Pechance, kterému po závěrečném hvizdu udělil červenou kartu.

Milan Pechanec, trenér boleslavského béčka

fkmb.cz

„Při odchodu z hrací plochy přiběhl k nám, trojici rozhodčích, trenér hostů pan Pechanec se slovy "jděte se vysrat vy ču... zas...", měl říci a podle zápisu vyslal i vzkaz k nadřízeným orgánům. „...tohle bych se poblil i s tou vaší zamr... komisí. A ty jdi do pr... ty ču... Benediktů zas..."

Tím to ovšem podle rozhodčího neskončilo. Pilně pokračoval v jadrnějším popisu konfliktní situace. „Vzápětí cca z 1 m mi flusnul do obličeje (oči), se slovy ,zmr... zas..., ti rozbiju držku, počkej si tě najdu a zabiju hajzle‘."

https://www.facebook.com/ceskyfotbal.ultras/posts/10157437291238609

Video zachycuje zjevné vášně, slovní doprovod ovšem zůstal jen mezi zúčastněnými. Zápis však pro disciplinárku postačil. Za pohoršující, urážlivé nebo ponižující chování byl trenér potrestán pokutou ve výši patnáct tisíc korun, která pro jedince v téhle soutěži není tak úplně obvyklá.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.