Rubriky:

Ostatní

Ostuda! UEFA posílala peníze pro Ukrajinu omylem šéfovi Dynama Kyjev

7. září 2019 19:04 - Berlín

Evropská fotbalová unie pravděpodobně omylem posílala sedmnáct let peníze určené pro ukrajinský fotbal na účet firmy ovládané šéfem Dynama Kyjev Ihorem Surkisem. Uvedl to německý magazín Der Spiegel s odvoláním na připravovanou knihu "Football Leaks 2", která čerpá z úniku informací ze zákulisí evropského fotbalu.

 

Profimedia.cz

V letech 1999 až 2016 UEFA podle tohoto zdroje převedla 380 milionů eur, tedy bezmála deset miliard korun, na účet Newport Management Limited, společnosti se sídlem v daňovém ráji na Britských Panenských ostrovech, kterou ovládá Ihor Surkis. Šéf Dynama z tohoto účtu financoval přestupy i výplaty hráčům kyjevského klubu.

Přitom tyto peníze byly primárně určeny na školení rozhodčích, výstavbu stadionů, boj proti rasismu a redistribuci bonusů z evropských soutěží ukrajinským týmům. Až od května 2017 jsou peníze posílány na svazový účet na Ukrajině.

UEFA tuto informaci potvrdila, ale uvedla, že při vyšetřování nebylo zjištěno žádné zjevné porušení pravidel úředníky ukrajinského svazu nebo UEFA. Dynamo Kyjev odmítlo obvinění ze zneužití prostředků UEFA jako neopodstatněné a manipulativní.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.