Rubriky:

Ostatní

Bizarní oslava. Takhle jste Maradonu ještě neviděli!

9. října 2019 08:40 - Buenos Aires/Praha

O slavném Diegu Maradonovi už bylo napsáno ledacos, ale že také tančí? Osmapadesátiletá fotbalová legenda, která v současnosti trénuje prvoligový celek Gimnasia y Esgrima v argentinské lize, předvedla svoje poněkud bizarní kreace po výhře 4:2 v sobotním duelu proti týmu Godoy Cruz. Přesvědčte se sami v přiloženém videu.

Video již není dostupné

sntv

Někdejšímu nejlepšímu fotbalistovi planety a kapitánovi mistrů světa z roku 1986, který celek Gimnasia převzal začátkem minulého měsíce, bylo do skoku. Tým pod jeho vedením po třech prohrách v řadě konečně zvítězil a opustil poslední místo tabulky.

A to už je důvod k oslavě! Ani trenér nechtěl zůstat pozadu a rozvlnil se vskutku neortodoxním stylem. Jeho svěřenci Maradonu v kabině skandováním nadšeně povzbuzovali a krátké video později proniklo i na sociální sítě.

Legendární fotbalista Diego Maradona, v současnosti trenér týmu Gimnasia y Esgrima v argentinské lize.

Gustavo Garello, ČTK/AP

Maradona podepsal smlouvu do konce sezony a jeho úkolem je udržet celek z La Plata mezi elitou. Na lavičce debutoval 15. září proti mistrovskému Racingu, předtím působil v Mexiku, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. Skončil tam ze zdravotních důvodů a v červenci se podrobil operaci kolena.

mm, Sport.cz

Časová osa: Ostatní