Rubriky:

Ostatní

Beckhamův nový klub představil plány budoucího svatostánku. Futuristická aréna vypadá úchvatně

25. října 2019 08:45 - Miami/Praha

Nový klub bývalého fotbalisty Davida Beckhama Internacional de Futbol Miami, zkráceně Inter Miami, bude od nadcházející sezony hrát americkou Major League Soccer. Na svůj domácí stadion si ale fanoušci celku hvězdného Angličana budou muset ještě nějakou dobu počkat. Stavba má být hotová až v roce 2022. Organizace nyní uveřejnila vizualizaci plánovaného svatostánku a příznivci nového klubu se mají skutečně na co těšit.

Video již není dostupné

Nadcházející dvě sezony bude Inter Miami hrát na zrenovovaném stadionu v severním Miami. Pak se klub přestěhuje do supermoderního nového domova. Nová aréna ponese název Miami Freedom Park a jeho kapacita bude 25 000 míst. Cena stavby se odhaduje na 1 miliardu amerických dolarů (téměř 23 miliard korun).

Beckham, majitel i prezident Interu Miami, přišel do zámoří v roce 2007 s tím, že budoucí vlastnictví klubu bylo součástí jeho kontraktu s MLS. Ligu opustil v roce 2012 a následující rok ukončil kariéru v souběhu s formováním nové vlastnické skupiny.

Nicméně k dotažení projektu k úspěšnému startu došlo až po několika letech úsilí a překonání nesčetného množství administrativních, právních a finančních překážek.

pb, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní