Rubriky:

Ostatní

Stramaccioni končí angažmá, i když vede ligu! Mám zlomené srdce, říká. Fanoušci se bouří

9. prosince 2019 09:15 - Teherán/Praha

Bývalý kouč pražské Sparty Andrea Stramaccioni ukončil své strastiplné angažmá v íránském Esteghlu. A to přesto, že jeho tým čtyři kola před koncem podzimní části vede tamní nejvyšší soutěž. Informaci potvrdil mimo jiné server Iran News.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třiačtyřicetiletý kouč vydržel ve svém prvním angažmá po vyhazovu ze Sparty půl roku, okolnosti jeho konce v klubu jsou ale diametrálně odlišné, než jaké zažil na Letné.

Zatímco v českém velkoklubu měl vytvořené podmínky, o kterých si jeho kolegové v lize mohli nechat jen zdát, výsledky trenérovy práce byly žalostné. Fanoušci mu nemohli přijít na jméno a dlouho toužebně očekávali jeho odchod i konec megalomanského projektu „internacionalizace týmu".

V Íránu naopak, alespoň podle svých slov, vedení klubu jeho práci sabotovalo a neplnilo podmínky smlouvy. Tu také kvůli jejímu porušování, mimo jiné neplnění finanční stránky, vypověděl a fanoušci se jednoznačně postavili na jeho stranu. Příznivci Esteghlu se bouří a požadují odchod klubového vedení včetně prezidenta.

Šokující sebevražda! Fanynka Stramaccioniho klubu se upálila kvůli fotbalu

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům týmu a realizačnímu týmu za excelentní výkony a profesionální spolupráci, které nás vynesly na čelo ligy navzdory všem obtížím posledních měsíců," píše Stramaccioni v prohlášení.

„V neposlední řadě bych chtěl vyjádřit velký dík opravdu úžasným fanouškům Esteghlu, jejich unikátní a neuvěřitelné podpoře a přeji jim, aby jejich milovanému přinesla úspěch, který si zaslouží. Láme mi srdce, že jsem nucen odejít a doufám, že se v budoucnu zase sejdeme," dodává kouč.

To má být sabotáž? zuřil Stramaccioni po prohrané premiéře v Íránu

Stramaccioni dokázal tým vytáhnout na vrchol, přestože nevyhrál ani jeden z úvodních pěti zápasů. Už tehdy si stěžoval na jednání ze strany klubu, třeba když při svém debutu v Tabrízu neměl na lavičce k dispozici překladatele.

„Hrajete první zápas a oni vás odstřihnou od překladatele, tak co to je? Sabotáž? Co to má znamenat?" rozčiloval se římský rodák. Nakonec svůj tým nastartoval a vyhrál sedm z osmi zápasů.

Roli hlavního kouče Esteghlu dočasně převezme asistent Javad Zarincheh.

roj, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.