Rubriky:

Ostatní

Po pauze kvůli útoku na sudího se na Kypru znovu bude hrát liga

20. ledna 2020 18:45 - Nikósie

Na Kypru se po krátké přestávce vyvolané bombovým útokem na jednoho z rozhodčích znovu začne hrát fotbalová liga. Domácí asociace to oznámila po schůzce s ministrem spravedlnosti a policejním šéfem. Všechny tři strany se dohodly na zavedení opatření, která mají vést k zajištění větší bezpečnosti rozhodčích.

 

Lee Smith, Reuters

Zápasy uplynulého kola byly odloženy poté, co v pátek v autě Andrease Konstantinua vybuchla bomba a ostatní rozhodčí se na protest proti opakovaným útokům rozhodli stávkovat. Na Kypru nešlo o první takový incident. Soutěž byla z podobných důvodů pozastavena už v roce 2014 a bombové útoky na sudí se odehrály i v následujícím roce.

K útoku na Konstantinua došlo jen krátce poté, co začalo vyšetřování tří druholigových a dvou pohárových zápasů kvůli podezření z ovlivnění výsledků kvůli sázkám. Fotbalový svaz se s politiky a policií nyní dohodl například na zavedení horké linky pro případné informátory, jmenován byl také specialista z řad vysokých policejních důstojníků, který bude poznatky shromažďovat.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.