Rubriky:

Ostatní

Hearts chtějí v době pandemie dávat hráčům pouze poloviční plat

19. března 2020 12:41 - Edinburgh

Skotský fotbalový klub Heart of Midlothian chce všem svým zaměstnancům včetně hráčů a trenérů v době pandemie nového koronaviru dávat pouze poloviční plat. Kdo na snížení nepřistoupí, bude moci s vedením předčasně ukončit smlouvu. Klub z Edinburghu chce opatřením zmenšit ztráty, které utrpěl přerušením soutěží.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Během vynucené pauzy se budou kluby vyrovnávat s velkým výpadkem příjmů, například ze zápasů. Podle agentury Reuters se to nejvíce dotkne týmů mimo pěti největších evropských lig - anglické, španělské, italské, německé a francouzské.

"Toto snížení příjmů není udržitelné, pokud bychom okamžitě nepodnikli opatření ke snížení nákladů na zaměstnance a režijních nákladů. Požádali jsme všechny, které máme pod smlouvu na plný úvazek - manažery, trenéry i hráče, aby od začátku dubna přijali snížení platů o 50 procent," uvedla šéfka Hearts Ann Budgeová.

Fotbalisté Mönchengladbachu se dobrovolně vzdali části platu

Snížení mzdy se mimo jiné dotkne i českého brankáře Zdeňka Zlámala, který v aktuálně posledním týmu skotské ligy působí od předloňského léta. "Neumíme říct, na jak dlouho bude toto opatření zavedeno. Zaměstnancům a hráčům, kteří tuto revizi smluv nebudou schopni nebo ochotni přijmout, samozřejmě nabídneme možnost ukončit smlouvu," dodal Budgeová.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.