Rubriky:

Ostatní

Z fotbalistů pořád vydělává nejvíc Messi, mezi trenéry Simeone

24. března 2020 06:38 - Paříž

Nejlépe placeným fotbalistou světa je stále Lionel Messi. Podle magazínu France Football si díky platu v Barceloně a příjmům z reklam přijde v této sezoně na 131 milionů eur (3,6 miliardy korun).

 

Jan Handrejch, Právo

Za argentinskou hvězdou následují stejně jako loni Portugalec Cristiano Ronaldo z Juventusu (118 milionů eur) a Brazilec Neymar z Paris St. Germain (95 milionů eur).

Loni všichni tři dominovali i žebříčku nejlépe placených sportovců světa, který sestavil časopis Forbes. Messi před rokem ovládl finanční pořadí sportovců poprvé. Letos podle France Football vydělá ještě o milion eur více. Ronaldo si oproti loňsku polepší o pět milionů eur a Neymar o 4,5 milionu eur.

Španělsko už počítá mrtvé na tisíce, fotbalové soutěže jsou přerušené na neurčito

Za nejlépe placeného fotbalového trenéra francouzský magazín označil Diega Simeoneho z Atlética Madrid s ročním výdělkem 40,5 milionu eur. Druhý je Antonio Conte z Interu Milán (30) a třetí Pep Guardiola z Manchesteru City (27).

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.