Fotbalisté Chebu nebudou hrát ČFL ani divizi

27. června 2008 13:39 - PRAHA

Fotbalisté FK Union Cheb 2001 se po dvouletém účinkování v ČFL vytratí z republikových soutěží a budou nadále působit jen na úrovni oblastních soutěží. V průběhu tohoto týdne se nejprve vzdali práva na účast ve třetí nejvyšší soutěži a poté i v divizi. Důvodem je údajně nedostatek financí k důstojnému chodu klubu.

"Na základě směrnice o výměně soutěží Cheb nejprve podstoupil práva na účast v ČFL klubu FC Písek, jenž skončil čtvrtý v divizi A. Ve čtvrtek jsme pak obdrželi od Chebu písemné vyrozumění, že nereflektuje ani na účast v divizi. Měl by ho nahradit druhý tým tabulky karlovarského oblastního přeboru, kterým je Spartak Chodov," uvedl vedoucí sekretář řídící komise pro Čechy při ČMFS Josef Nikodém.

Tým Písku původně avizoval, že si vymění soutěž s Viktorií Jirny, jež vyhrála divizi B. "Žádnou takovou žádost jsme ale dodnes neobdrželi, takže Jirny nadále považujeme za postupující tým do ČFL. O tom, kdo kterou soutěž bude hrát, musí být definitivně jasno v sobotu dopoledne, kdy se koná aktiv klubů ČFL a divizí," dodal Nikodém.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: