Rubriky:

Ostatní

Tragický osud. Ajax ukončil kontrakt s Nourim, fotbalista má trvale poškozený mozek

31. března 2020 14:22 - Praha

Tragédie! Někdejší velký fotbalový talent je upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých, na oslnivou dráhu musí zapomenout. Přední nizozemský klub Ajax Amsterdam ukončil smlouvu s Abdelhakem Nourim, jenž má po prodělaném infarktu během přípravného utkání v roce 2017 trvale poškozený mozek. Nizozemská média uvedla, že Ajax od té doby Nouriho stále platí, ale vzhledem k tomu, že se smlouva díky klauzuli měla 1. července automaticky prodloužit, kontrakt nyní klub vypověděl.

 

Twitter@FreeKickTR

Deník De Telegraaf uvedl, že Ajax jedná s Nouriho rodinou o kompenzaci pro bývalého hráče, jenž byl nedávno po letech v nemocnici propuštěn do domácí péče. Stav dvaadvacetiletého bývalého záložníka se mírně zlepšuje, ale je nadále upoután na lůžko a odkázán na pomoc druhých.

Velký fotbalový talent zkolaboval v červenci 2017 během přípravného utkání Ajaxu proti Werderu Brémy. Navzdory tomu, že byl na hřišti oživen a letecky přepraven do nemocnice, utrpěl vážné poškození mozku.

Komunikuje a dívá se na fotbal. Rodina popsala stav Nouriho, který v roce 2017 upadl do kómatu

Po tlaku ze strany rodiny Ajax v roce 2018 uznal, že nese za Nouriho zdravotní stav zodpovědnost, neboť kvůli pozdnímu použití defibrilátoru nebyl fotbalistův mozek dlouho zásobován kyslíkem.

Nourimu, jenž se narodil v Amsterdamu marockým rodičům, byla předpovídána velká fotbalová budoucnost. Pravidelně nastupoval za mládežnické reprezentační týmy a v sezoně 2016/17 si zahrál patnáct zápasů v různých soutěžích za áčko Ajaxu.

Mladý záložník Ajaxu zkolaboval na hřišti

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní