Rubriky:

Ostatní

Rána pro mládežnický fotbal. V USA končí z úsporných důvodů akademie

16. dubna 2020 13:32 - New York

Americká fotbalová federace v důsledku finanční krize vyvolané pandemií koronaviru uzavřela z úsporných důvodů program mládežnické akademie. Zástupci U.S. Soccer dnes oznámili, že rozhodnutí je trvalé a má okamžitou platnost.

 

Robert Procházka

"Mimořádné a nepředvídatelné okolnosti způsobené pandemií covid-19 vyústily v takovou finanční situaci, která nedovoluje pokračování programu akademie do budoucna," uvedli zástupci národní federace řídící fotbal v USA.

Fotbalová mládežnická akademie vznikla v roce 2007 a zajišťovala soutěže hráčů v pěti věkových kategoriích. Akademie zahrnovala mládežnické týmy a kluby z různých organizací včetně profesionální MLS a pořádala pro ně soutěže. Nejprve kvůli pandemii pozastavila činnost, nyní končí nadobro.

Bez vakcíny si fanoušci v USA nebudou připadat bezpečně

MLS na oznámení zareagovala prohlášením, že spustí vlastní elitní mládežnickou soutěž pro týmy, které byly součástí akademie. Chce tím přispět k výchově mladých hráčů s výhledem na mistrovství světa, které hostí v roce 2026 USA. Do ligy by se mohly zapojit i týmy z Mexika a Kanady.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní