Rubriky:

Ostatní

Na stavbě stadionů pro fotbalové MS se nakazili další dělníci

17. dubna 2020 09:20 - Praha

Na stavbách stadionů pro fotbalové mistrovství světa 2022 v Kataru se další tři dělníci nakazili novým typem koronaviru. Uvedli to organizátoři šampionátu s tím, že počet případů nemoci covid-19 mezi pracovníky vzrostl na osm.

 

Twitter

O onemocnění pěti dělníků pořadatelé informovali ve středu a zatím není jasné, jak nákaza ovlivní pokračování prací na stadionech. Organizační výbor pouze uvedl, že všichni nakažení dělníci budou nadále pobírat plnou mzdu a zajištěna jim bude i lékařská péče.

Katar kvůli pandemii koronaviru v posledních týdnech zavedl řadu opatření výrazně omezujících veřejný život a shromažďování lidí. Na stavbách stadionů nicméně práce pokračují.

Ať místo Kataru uspořádají šampionát Američané, navrhuje bývalý prezident FIFA Blatter

Zaměstnáni jsou na nich především zahraniční dělníci a řada organizací na ochranu lidských práv se obává, že mezi nimi kvůli špatným hygienickým podmínkám hrozí prudký nárůst nákazy.

Mistrovství světa se v Kataru uskuteční od 21. listopadu do 18. prosince 2022.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.