Celá země nehlásí jediného nakaženého koronavirem. Přesto zastavila fotbalovou ligu

26. dubna 2020 08:40 - Dušanbe/Praha

Fotbalová liga v Tádžikistánu, která byla navzdory pandemii koronaviru rozehrána na začátku dubna, se přece jen zastaví. Tamní svaz oznámil v reakci na nová opatření vlády proti šíření nákazy, že po odehrání dnešních zápasů 4. kola bude soutěž přerušena nejméně do 10. května.

 

Vasily Fedosenko, Reuters

Desetičlenná tádžická liga začala 4. dubna navzdory situaci ve světě a v době, kdy téměř všechny fotbalové, ale i jiné sportovní soutěže byly už několik týdnů přerušeny. Jediným opatřením bylo, že se zápasy odehrávaly bez diváků.

Vedle středoasijského státu se fotbalové soutěže hrají ve světě už jen v dalších dvou postsovětských zemích Bělorusku a Turkmenistánu a také v Nikaragui. Tádžické úřady dosud neoznámily jediný případ nákazy nemocí covid-19.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.