České fotbalistky dostaly pět gólů od Anglie, přesto postupují

České fotbalistky zakončily základní skupinu kvalifikace mistrovství Evropy domácím debaklem od Anglie 1:5, ale na jejich postupu do baráže to už nemohlo nic změnit. Domácí tým na stadionu Bohemians 1905 ještě po hodině hry vedl 1:0 zásluhou Kateřiny Doškové, ale v závěrečné půlhodině inkasoval pět branek. Angličanky tak vedou skupinu, v závěrečném utkání ve Španělsku mohou i o gól prohrát, a přesto postoupí přímo bez baráže.

Svěřenkyně trenéra Dušana Žovince uhrály v březnu v Doncasteru s favoritem skupiny bezbrankovou remízu a dnes začaly ještě lépe. Díky brankářce Zbořilové přežily úvodní nápor Angličanek a v 28. minutě Došková hlavičkovala do sítě. Pak se ale zranila kapitánka Šmeralová a nastal obrat.

Střídající Westwoodová v 60. minutě vyrovnala a 11 minut před koncem Brownová přehodila českou gólmanku šikovným lobem. Snaha o vyrovnání pak odkrývala prostor pro anglické brejky a výsledkem byly další tři góly. I třetí místo ve skupině však českému týmu stačí na postup do baráže.

ČR - Anglie 1:5 (1:0)
Branky: 28. Došková - 79. a 86. Smithová, 60. Westwoodová, 81. Carneyová, 83. Scottová.