Rubriky:

Ostatní

Šéf FIFA Blatter označil rozšíření Eura za pitomost

7. října 2008 09:02 - BRUSEL

Prezidentovi FIFA se nelíbí nedávné rozšíření fotbalového mistrovství Evropy, které by od roku 2016 mělo hrát místo dosavadních 16 týmů 24. Sepp Blatter to dokonce označil za pitomý nápad.

"Nejsem z toho moc šťastný," řekl Blatter agentuře Reuters. "Prakticky se na turnaj kvalifikuje polovina týmů, což mi přijde opravdu jako pitomost," připomněl šéf FIFA fakt, že o 24 míst na šampionátu bude hrát v kvalifikaci 53 zemí.

Blatter si také není jistý přínosem Evropské ligy, která od příští sezóny nahradí Pohár UEFA. Obává se totiž, že zavedení nové soutěže opět oživí myšlenku elitní ligy pro největší evropské celky. "Máme Ligu mistrů a tuhle Evropskou ligu, což je něco jako první a druhá liga v evropském měřítku. Před pár lety chtělo několik velkoklubů založit vlastní soutěž a některé o tom stále uvažují. Tohle je přesně voda na jejich mlýn. Pro fotbal by to byla velká újma," prohlásil.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.