Rubriky:

Ostatní

Další dobrá zpráva. I fotbalové kluby v Portugalsku se vrátily k tréninku

4. května 2020 21:05 - Praha

Portugalské prvoligové kluby včetně Porta a Benficy Lisabon se dnes poprvé od vyhlášení koronavirové pauzy vrátily k tréninku. Povolení dostaly minulý týden poté, co premiér Antonio Costa ohlásil zmírnění karanténních opatření. Fotbalová sezona, která byla přerušena 12. března, by se měla v zemi znovu rozběhnout 30. května.

 

Profimedia.cz

Představitelé Porta poslali před návratem k tréninku všechny fotbalisty na lékařské testy. Hráči pak byli rozděleni do tří skupin, aby splnili nastavená pravidla a nařízení o sociálním odstupu.

Podobně k návratu přistoupili i rivalové v Benfice. "Budeme se snažit najít nejlepší řešení, jak být spojeni, přestože udržujeme odstup," komentoval pravidla trenér Benficy Bruno Lage.

Mezi 36 fotbalovými kluby v Německu je 10 případů koronaviru

Podle portugalských médií se dnes k tréninku vrátila většina z 18 prvoligových klubů. Před přerušením sezony vedlo Porto o bod před Benficou, sehrát zbývá deset kol.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.