Rubriky:

Ostatní

Senegalští fanoušci řádili v ulicích po vyřazení z kvalifikace MS

12. října 2008 11:34 - DAKAR

Fotbalisté Senegalu byli překvapivě vyřazeni již v úvodní fázi africké kvalifikace o postup na mistrovství světa 2010, což neunesli jejich fanoušci. Po domácí remíze 1:1 s Gambií vzali útokem sídlo fotbalového svazu v Dakaru, které zasypali kameny. Pohromě neušly ani výlohy blízkých obchodů. Policie musela rozehnat násilníky pomocí slzného plynu.

Reprezentace Senegalu překvapila fotbalový svět před šesti lety, když se na šampionátu v Japonsku a Koreji probojovala až do čtvrtfinále. Předloni se však už ani nedostala do Německa. Tentokrát měly její brzké vyřazení na svědomí úspěšnější výběry Alžírska a jejich sobotního soupeře z Gambie.

Do závěrečné fáze kvalifikace postoupí dvacítka nejlepších afrických týmů, největší favorité jako Kamerun, Nigérie, Egypt či Pobřeží slonoviny už mají účast ve finálových skupinách africké zóny zajištěn.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.