V Číně budou mít fotbalisté kvůli covidu až poloviční plat

8. května 2020 13:54 - Peking/Praha

Čína je další zemí, kde budou fotbalisté i trenéři během koronavirové pauzy dočasně pobírat nižší platy, a to až o padesát procent. Pomohou tak klubům zmírnit ekonomické ztráty. Kdy začne odložená sezona v zemi, z níž se začala nákaza koncem minulého roku šířit, není zatím jasné. Reálný termín je konec června.

 

Ng Han Guan, ČTK/AP

Vedení tamního svazu dnes oznámilo, že pro kluby nebylo snížení mezd povinné, ale naléhalo na týmy i hráče, aby k tomuto kroku přistoupili. Fotbalisté i trenéři přijdou o 30 až 50 procent, a to včetně zahraničních hvězd.

"Epidemie covidu-19 měla velký dopad na fotbalový průmysl. Ligy na všech úrovních byly nuceny odložit začátek sezony, což ovlivnilo provoz klubů," uvedl svaz v prohlášení.

V Číně se s fotbalisty nepárají. Reprezentant Jü přemalovával espézetku a klub ho okamžitě vyhodil

Původně měla čínská superliga zahájit sezonu 22. února. Optimistické předpoklady na brzký začátek po pandemii pak vzaly za své po pozitivním testu bývalého belgického reprezentanta Marouanea Fellainiho na konci března po návratu do klubu Šan-tung Lu-neng.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: